تفاوت های چرم پارچه و چرم چیه؟

تفاوت های چرم پارچه و چرم چیه؟

تفاوت اصلی و مهم این دو دسته از پارچه در چند مورد است: 1)عرق کردن 2)صدا 3)جنس 4)موارد استفاده

1)عرق کردن :

در پارچه های چرم به دلیل اینکه از رویه صیقلی و پلاستیک مانندی که از جنس چرم مصنوعی و پلاستیک تولید شده در هنگام نشستن های طولانی مدت سطح بین چرم و لباس دچار تعریق شده و افراد را مورد اذیت قرار میدهد. اما این موارد هیچکدام برای پارچه های چرم پارچه به وجود نمیاید ، چون پارچه های چرم و پارچه به علت بافت مرتب و ریز آن دارای روزنه هایی است که هوا در آن رد و بدل میشود.

البته ناگفته نماند که این روزنه ها در هنگام شستشوی مبل بسیار مفید هست چون زمانی که مبل خود را با دستگاه و یا مواد شوینده بشورید آب به مقداری وارد فوم مبل میشود چه در چرم و چه در چرم پارچه اما نکته اصلی اینجاست که در چرم به علت مدل و بافتی که دارد هوا دیر رد و بدل میشود و مبل نه خوب تمیز میشود و نه خوب خشک میشود اما در چرم پارچه هم فوم مبل و هم خود پارچه به گونه ای تمیز میشود که انگار نو گرفتی!!! (البته این داستان در پارچه های نانو متفاوت هست که حتما یک مقاله راجع به اون دسته از پارچه ها مینویسیم)

2) صدا :

برای خیلی شما دوستان اتفاق افتاده که وارد مطب و یا شرکتی شدین که برای مبلمان و یا میز های اداری از پارچه چرم استفاده کردن و قطعا هنگام نشست و برخواست صدای ناخوشایندی به وجود امده.

اما این موردی که گفته شد به هیچ وجه برای پارچه های چرم پارچه به وجود نمیاد و همواره از نشست و برخواست بر روی این پارچه های لذت کافی را میبرید.

3) جنس :

خب میرسیم به بهترین قسمت در پارچه های چرم پارچه جنس به کار رفته نسبت به چرم بسیار خوب و با دوام هست. پارچه های چرم بعد گذشت مدتی به علت ماهیت چرم مانند خشک میشه و پوست پوست و به صورت ناراحت کننده ای از بین میرود اما پارچه های چرم پارچه به علت ماهیت پارچه ای خود به هیچ عنوان خراب و پوست پوست نمیشود (البته لازم به ذکر هست که دارم در مورد جنس پینی صحبت میکنم).

4) موارد استفاده :

پارچه های چرم بیشتر از اینکه در منازل استفاده شود کاربرد اداری رسمی دارد اما با اومدن چرم پارچه به بازار به نظر من به سمتی داریم میریم که دیگه پارچه های چرم میتونن راحت جاشون رو به چرم پارچه بدهند. کاربرد چرم پارچه در منازل ، اداره ها ، رستوران ها ، هتل ها و هرجایی که فکرش رو بکنید ممکن است.

جمع بندی : با آمدن چرم پارچه به بازار که از جنس پارچه هست دیگه به نظر من استفاده از چرم در مبلمان خود بی مورد هست اما باز سلیقه ها متفاوت و بعضی ها علاقه به چرم دارند.

نظر شما چیه؟ (برام بنویس زیر این مقاله)

با ما در واتس اپ صحبت کنید!
راحت با ما صحبت کن
سلام! برای چت در WhatsApp کارشناس مورد نظر رو انتخاب کنید.